Szukaj
  • Akademia Stagingu

5 powodów, dla których... nie należy podejmować współpracy z home stagerem!

Dziś trochę z przymrużeniem oka ;)


Podjąłeś wreszcie decyzję! Wystawiłeś swój ukochany dom na sprzedaż. Być może słyszałeś o home stagingu? Pośrednik wspomniał, że home staging znacząco przyspieszy transakcję, może też korzystnie wpłynąć na jej wartość. Po namyśle postanowiłeś nie korzystać z tej szatańskiej usługi. Dlaczego?


wnętrze po home stagingu
Foto: Akademia Stagingu


ZNAJOMI TWIERDZĄ, ŻE TWÓJ DOM JEST PIĘKNY I NA PEWNO SZYBKO SIĘ SPRZEDA


Być może mają rację i oby tak było. Ale czy aby na pewno znają się na specyfice rynku nieruchomości?


PO CO NAPRAWIAĆ USTERKI, SKORO NOWY WŁAŚCICIEL MOŻE SIĘ WSZYSTKIM ZAJĄĆ?


Rozumiemy. Dlaczego miałbyś wydawać ciężko zarobione pieniądze na coś, co pozostawisz przyszłym nabywcom? Ale czy ty kupując dom wybrałbyś ten z cieknącym kranem, urwaną klamką, naderwaną tapetą, czy podobny, ale bez usterek?


NIE MASZ ZAMIARU INWESTOWAĆ W DOM, KTÓREGO CHCESZ SIĘ POZBYĆ


Inwestycja w home staging zawsze się zwraca, usługa ta podnosi wartość i znacząco przyspiesza transakcję. Zrozumiesz to, gdy będziesz miesiącami, a może nawet latami, czekał na nabywcę, a sytuacja zmusi cię do drastycznej obniżki ceny nieruchomości.


PO HOME STAGINGU TWÓJ DOM STRACI WYJĄTKOWY CHARAKTER


Najlepiej sprzedają się lokale o neutralnym charakterze, bo nowi lokatorzy chcą się czuć w nowym domu jak u siebie. Ostatnia rzecz jakiej pragną to rozpoczynanie nowego etapu w życiu wśród duchów poprzedniej rodziny. Poza tym, dom wystawiony na sprzedaż ma trafić w gust jak najszerszej grupy odbiorców. Albo dom jest twój, albo na sprzedaż!


WYSTARCZY, ŻE ROZLICZASZ SIĘ Z POŚREDNIKIEM! NIE MASZ ZAMIARU PŁACIĆ KOLEJNEJ OSOBIE ZA WYSZUKIWANIE WAD W TWOIM DOMU


Masz prawo tak myśleć, ale najwyraźniej nie masz pojęcia, na czym polega home staging. Home stager działa w twoim interesie, a jego rolą jest podkreślenie atrybutów twojego mieszkania, a nie wytykanie jego wad.

286 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie