Szukaj
  • Akademia Stagingu

Potęga pierwszego wrażenia

Zaktualizowano: 28 paź 2019


Zmiana nieruchomości to dla większości osób duży stres. Mieszkanie zazwyczaj kupujemy dwa, trzy razy w życiu. Większość osób w zakup nowego domu angażuje wszystkie swoje oszczędności lub zobowiązuje się do spłacania wieloletniego kredytu. Wydawałoby się, że decyzja o wyborze nieruchomości będzie podejmowana w bardzo racjonalny sposób, a jednak… okazuje się, że kupujący podejmują decyzję kierując się emocjami.


RZĄDZĄ NAMI EMOCJE


O sukcesie lub fiasku transakcji decyduje pierwsze kilka minut spędzonych w lokalu. I tu właśnie potrzebujemy pomocy home stagera! Profesjonalisty, który przygotuje mieszkanie tak, by wywarło jak najkorzystniejsze pierwsze wrażenie. Gdy klient czuje, że pragnie w danym wnętrzu zamieszkać, że właśnie tu będzie się dobrze czuł – na drugi plan schodzę drobiazgi i niedoskonałości. Kupujący często przygotowują długą listę wymagań dotyczących nieruchomości, a wybierają lokal, który nie spełnia większości ich oczekiwań, ale w jakiś przedziwny sposób sprawia, że właśnie w tym miejscu czują się dobrze.


PSYCHOLOGIA I MARKETING


Bywa też, że klienci nie znają swojego gustu – szukają mieszkania na parterze z widokiem na ogród, a kupują na trzecim piętrze bez windy z oknami na ulicę. Bo okazuje się, że dużo ważniejszy był dla nich funkcjonalny układ i światło słoneczne. Praca home stagera łączy w sobie elementy psychologii i marketingu. To właśnie home stager staje przed wyzwaniem, by pokazać, że dane mieszkanie, chociaż wysoko, bez windy i dosyć głośne, ma doskonały rozkład i zachwyca światłem wpadającym od strony ulicy. Ale pamiętajmy – home staging to nie manipulacja! To umiejętne wykorzystanie atutów danej nieruchomości. Jak odnaleźć i podkreślić mocne strony nieruchomości? Zapraszamy na szkolenia w Akademii Home Stagingu.

59 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie